Diş Ağrısı

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusu gündelik hayatta pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Eğer siz de diş ağrısı yaşıyorsanız bu durum olarak anlık olarak geçici çözümler bulabilirsiniz. Ancak bu çözümler kesinlikle geçici çözümler olacaktır. Kesin ve tam bir iyileşme adına bir diş kliniğine gitmeli ve sorunun nedenini öğrenmeniz ardından tedavi olmanız gerekir.

Eğer durumu ihmal ederseniz diş ağrısı daha da ilerleyecek ve diş kayıplarına kadar gidecektir. Özellikle de uyutmayan diş ağrısı sorunlarının başlangıcı minimal ağrılardır. Bu ağrıların giderek artması ardından geceleri daha da dayanılmaz hale gelecektir. Her ne kadar geçici çözümler bulunsa bil bu durum adının da üstünde olduğu gibi geçici çözümlerdir. Tam anlamıyla bir çözüm için muhakkak bir kliğine giderek tedavi olmanız şarttır.

Gece Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sizler de gece diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtını merak ediyor olabilirsiniz. Bu durum gündelik hayatta pek çok insanın başına gelmektedir. Böyle bir durumun meydana gelmesi, kesinlikle dişlerde oluşan bir hasar sonucudur. Dişlerde meydana gelen sorun kökünden çözülmezse dişler kökünden kaybedilecektir.

Dişinizde özellikle de geceleri meydana gelen bir ağrı bulunuyor ise anlık olarak bu ağrıların hafiflemesini sizler de sağlayabilirsiniz. Bu ağrılar genellikle tam anlamıyla geçmeyecek ancak hafifleyecektir. Bu nedenle de böyle bir durum yaşamanız halinde kesinlikle durumu ciddiye almalı ve kesin çözümler adına bir kliniğe gitmelisiniz.

Kliniğe gidene kadar meydana gelen ağrıyı çeşitli yöntemler ile hafifletebilirsiniz. Evde diş ağrısına ne iyi gelir diye merak etmeniz son derecede normaldir. Eğer sizler de evinizdeyken bu ağrıları en azından kliniğe gidene kadar hafifletmek istiyorsanız çeşitli yöntemler deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları ise şu şekilde sıralanır;

  1. Tuzlu suyla gargara yapmak
  2. Sirkeyle gargara yapmak
  3. Karanfille ağrıyan dişe hafif bir baskı yapmak
  4. Gargara kullanmak
  5. Karanfil yağını pamuğa dökerek hafif bir baskıda bulunmak
  6. Ağrıyan dişi sarımsak ile sıkıştırmak
  7. Ağrı kesici içmek…

Bu gibi yöntemler ile birlikte sizler de evlerde dişinizde meydana gelen ağrının en azından hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli bir detay bulunur. Kesinlikle bu yöntemler ile ancak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Kesinlikle kalıcı yöntemler değildir. Özellikle de dişlerde kanal tedavisi gibi durumların gerektiğinde böyle ağrılar meydana gelmektedir.

Özellikle de çürük diş ağrısına ne iyi gelir diyerek bu yöntemleri denemişseniz kesinlikle daha fazla zaman kaybetmemeniz gerekecektir. Eğer dişinizi kaybetmek istemiyorsanız ağrıların tekrarlamaması ve dişin düşmemesi adına ağrılar geçse bile dişinize baktırmanız gerekecektir.

Kırık Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı konusunda en çok merak edilen sorulardan birisi de kırık diş ağrısına ne iyi gelir sorusudur.  Eğer dişlerinizde kırılma meydana gelmişse ve ağrı yapıyorsa bu durumda muhtemelen çürük de bulunmaktadır. Sizler de böyle bir durumda az önce belirttiğimiz yöntemleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Dişinizde kırık olması halinde bu dişlerin çekilmesi de gerekebilir. Böyle bir durumda diş kaybına çok az zaman kalındığı tahmin edilir. Söz konusu olan diş, ağrı yapmasının yanı sıra diğer sağlam dişlere de zarar verir. Bu nedenle de böyle bir durum yaşamanız halinde zonklayan diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırmak yerine kliniğe gitmeyi tercih edebilirsiniz. Gidebileceğiniz en yakın zaman dilimi içerisinde kliniğe gitmenizin ardından dişin durumu tam olarak tesit edilir. Böylelikle de en uygun tedavi yöntemi uygulanarak iyileştirme sağlanır.

Bir Yanıt veya Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir