Pembe Estetik Nedir

Pembe estetik uygulaması farklı yöntemlerin bir arada yapıldığı bir yöntemdir. Diş etinde ya da dişlerde oluşan deformasyonu estetik yöntemlerle çözmek için yapılmaktadır. Hem gülüşü düzenlerken hem de dişlerin daha sağlıklı görünmesini sağlar. İçerisinde diş implantından çürük tedavisine kadar birçok yöntem bulunmaktadır.

Kapsamlı bir operasyon olduğu için diş eti estetiğinin uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Pembe estetik uygulaması içerisinde birbirinden farklı yöntemlerin olması, farklı diş hekimliği uzmanlıklarının da sürece dahil olması anlamına gelir. Bütüncül bir yöntemdir ve bu yüzden belirlenen seans uzunluğuna göre hareket etmek gerekir.

Pembe Estetik Kime Yapılır?

Pembe estetik yaptıranlar arasında çoğunlukla gençler ve yetişkinler bulunur. Pembe estetik uygulaması yaptırılırken bütüncül yaklaşım benimsenir. Bu sebep ile de içerisinde birbirinden farklı uygulamalar vardır. Bütüncül olarak ağız sağlığının korunması ve var olan hastalıkların iyileştirilmesi hedeflenir.

Bu noktada ihtiyaç duyan herkese pembe estetik yaptırılabilmektedir. Pembe estetik ile diş etinin iyileştirilmesine odaklanılır. Burada ortaya çıkan çekme, şişme, renk değişikliği gibi sorunların bütüncül olarak iyileştirilmesi sağlanır. Gülüş estetiğinin de bir parçası olan pembe estetik ile diş etinin iyileştirilmesi ve istenilen görüntünün elde edilmesi mümkündür. Bu kapsamda ise girift planlanan çoklu operasyonların önünde sağlık sebepli bir engel bulunmuyor ise işlem herkese yapılabilir.

Pembe Estetik Ne için Yapılır?

Pembe estetik yaptırma sebeplerinin başında diş eti sorunları yer almaktadır. Diş eti tedavisi ile estetik uygulamaların birleştirildiği pembe estetik uygulaması ihtiyaç duyan herkese yapılabilir. Diş eti estetiği olarak da isimlendirilen operasyonun yaptırılma sebepleri şunlardır:

 • Diş renginin değişmesi ya da diş renginde dengesizlikler yaşanması
 • Diş renginin sararması
 • Diş etlerinin çekilmesi
 • Diş etlerinin şişmesi
 • Diş etlerinin renginin değişmesi
 • Diş etlerinin şekil değiştirmesi
 • Diş kaybı
 • Dişte çürük oluşması

Bu sebeplerden dolayı pembe estetik yaptırılabilmektedir. Pembe estetik yaptırmanın asıl amacı dişlerin estetik bir yapıya sahip olmasıdır.

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe Estetik
Pembe Estetik Nasıl Yapılır

Pembe estetiğin yapılışı uygulanacak olan içeriklere göre değişir. Bey, statik yapılabilmesi için ön muayene gerekir. Ön muayene esnasında yapılan tetkikler ve değerlendirmeler ile pembe estetik için hangi yöntemlerin gerektiğine karar verilir. Bu yöntemlere uzman diş hekimleri ve hastalar birlikte karar vermektedir. Pembe estetik uygulamasının içerisinde çürük diş var ise çürük diş tedavisi, kanal tedavisi, diş renginden memnun olmayanlar için diş rengi tedavisi, implant ve protez gibi birbirinden farklı birçok uygulama yer alır.

Her uygulamanın yapılışı, uygulanışı ve süresi farklıdır. Diş eti estetiği yapılması için de kişilerin hangi işlemi yaptıracakları bilmeleri gerekir. Örneğin eğer pembe estetik içerisinde diş implantı yer alıyoruz. Diş implantı süreciyle diş beyazlatma süreci birbirinden ayrılır. Bütün bu durum ise profesyonel planlamayı ve organizasyonu gerektirir. Ardından planlanan tedavi yöntemleri aşamalara ayrılır ve her aşama sonrasında bir diğer tedaviye geçilir.

Pembe Estetik İçinde Hangi Uygulamalar Yer Alır?

Pembe estetik uygulamaları arasında farklı metotlar yer almaktadır. Pembe estetik uygulamaları arasında bulunanlar şunlardır:

Pembe estetik içerisinde yer alan uygulamalar arasında bulunur. Diş eti estetiği uygulaması bütüncül bir işlem sürecini gerektirdiği için uzman hekimler tarafından yürütülmelidir.

Pembe Estetik Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Pembe estetikten sonra bakım için doğru metotlar kullanılmalıdır. Pembe estetik yöntemi birbirinden farklı tedavileri içerdiği için bakıma dikkat edilmesi gerekir. Uygulanan adımlar dikkatle incelenmeli ve uzman hekimin tavsiyeleri aksatılmamalıdır. Pembe estetik sonrası uygulanabilecek bakım önerileri şu şekilde sıralanabilir:

 • Diş ipi kullanımına devam etmek.
 • Dişleri günde 2 kere fırçalamak.
 • Sert, kabuklu ve zor yenen gıdaları tüketmemek.
 • Sıcak ve soğuk dengesi oluşturmak.
 • Yağlı, şekerli ve aşırı tuzlu gıdalar ile beslenmemek.
 • Operasyon sonrası ilk bir hafta püre, sıvı ve yumuşak gıdalar ile beslenmeye özen göstermek.

Pembe estetik sonrası için önerilen bakım adımlarıdır. Her adıma dikkat etmek gerekir. Eğer ağrı ya da yan etki miktarında artış gözleniyor ise mutlaka tedavi olunan diş hekimi ile iletişime geçilmelidir.

Pembe Estetiğin Zararları Var Mı?

Pembe estetiğin zararları yoktur. Pembe estetik uygulaması doğrudan dişli yapısının iyileştirilmesine odaklanmaktadır. Bu sebeple de dişlere, zarardan çok yararı bulunur. Dişlerin ihtiyacı olan bütün unsurlar pembe estetik içerisinde uygulanmaktadır. Bu sebeple de diş yapısının zarar görmesinden çok daha iyi olması sağlanır.

Pembe estetik uygulaması esnasında yapılan işlemlerin çoğunluğuna lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezi sebebiyle de operasyon esnasında hastalar herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezler. Yapılan operasyonun ağrısı lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra ortaya çıkabilir. Bu durumda ağrıyı ve enfeksiyon oluşumunu engellemek adına uzman diş hekimleri tarafından ilaç takviyesi yapılacaktır.

Pembe Estetik Kalıcı Mı?

Pembe estetiğin kalıcılığı çoğunlukla yüksektir. Pembe estetik için yapılan her bir operasyon diş sağlığını korumak için gerçekleştirilir. Diş protezi, implant ve bunlara benzer yöntemler kalıcıdır. Diş eti estetiği için yapılan diş beyazlatmanın ise belirli bir süresi bulunur. Bu süre herkeste değişir. Bakım ve koruma önerilerine uyulmadığında ve kötü beslenme alışkanlıkları bırakılmadığında dişlerin yeniden renginin değişmesi ile karşılaşılabilir.

Bir Yanıt veya Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir